Pneuservis VEREX - pneumatiky, disky, komplety, pneuservis...

Ceník obsahuje 15873 položek.

Počet online uživatelů: 12.
Košík je prázdný.
Registrace
 

Nový test zimních pneu 2012

Nový test zimních pneumatik od ADAC 2012 potvrdi, že pokud se budete držet osvědčených značek nejvyšší třídy jako jsou Continental, Michelin, Pirelli, Bridgestone nebo Nokian uděláte dobře.

Hůře tentokrát dopadly v testovaném rozměru 165/70 R14 vůči konkurenci zimní pneumatiky Dunlop a Goodyear. V tomto rozměru se zimní pneumatiky obouvají na u nás nejvíce rozšířené vozy Škoda Fabia I i Fabia II, dále CITROEN C2 - C3 - Berlingo, FIAT Panda - Punto, NISSAN Micra - Kubistar, OPEL Agila - Astra-G, RENAULT Kangoo – Rapid – Express – Campus, SEAT Ibiza – Cordoba, SUBARU Justy - Justy G3X, SUZUKI Ignis – Splash –Swift, TOYOTA Corolla – Corolla II – Yaris, VOLKSWAGEN Fox - Polo IV.

Vítězem tohoto testu se stala pneumatika Michelin Alpin A4, na druhém místě skončila značka ContiWinter Contact 800 a třetí skončila zimní pneu Pirelli W190 SnowControl Serie 3. Tyto tři pneumatiky test velmi doporučuje pro nákup nových zimních pneumatik ve výše uvedeném rozměru.

Průměrné s doporučením, označje test značky v pořadí: Barum Polaris 3, Sava Eskimo S3+, Marshal I´ZEN MW 15, Goodyear UltraGrip 8, Semperit Master-Grip, Vredestein Snowtrac 3, Firestone Winterhawk 2 EVO, Dunlop SP Winterresponse, Hankook Winter i*cept RS W442. Pneumatiky GTRadial ChampiroWinterPro test doporučuje s výhradou.

Jako poslední a nedoporučené skončily pneumatiky Effiplus Epluto I a Premiorri ViaMaggiore v tomto pořadí

Test zimních pneumatik 2012 v rozměru 165/70 R14:

Značka a dezenMokroSníhSuchoNáledíOpotřebeníPalivoHlučnost Celkově
1.Michelin Alpin A470%62%68%65%94%74%42%69%
2.Continental ContiWinter Contact TS80067%68%66%62%64%78%39%67%
3.Pirelli Winter Snowcontrol serie 369%60%63%60%74%68%32%64%
4.Sava Eskimo S3+62%63%59%65%64%74%47%59%
5.Barum Polaris 361%61%58%60%64%70%48%58%
6.Marshal Izen MW 1564%60%56%65%70%74%41%56%
7.Goodyear UltraGrip 875%55%65%65%64%78%42%55%
8.Vredestein Snowtrac 365%66%55%65%74%76%40%55%
9.Semperit Master-Grip68%64%63%60%54%66%50%54%
10.Firestone Winterhawk 2 Ewo56%52%61%54%74%72%52%52%
11.Dunlop Sp Winter-Response68%57%54%62%50%72%43%50%
12.Hankook Winter i*cept RS W44258%48%68%60%64%72%47%48%
13.GT Radial Champiro-WinterPro46%38%61%59%64%80%42%38%
14.Effiplus Epluto I12%45%61%54%64%72%43%12%
15.Premiorri Via Maggiore0%66%33%58%64%72%25%0%

Druhým testovaným rozměrem se stal 205/55 R16 H

V tomto rozměru se zimní test 2012 zaměřil na značky Bridgestone, Continental, Dunlop, Esa, Falken, Fulda, Goodyear, Hankook, Yokohama, Michelin, Nokian, Pirelli, Syron a Uniroyal. Rozměr 205/55 R16 se obouvá na značky Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Mazda, Mercedes Benz, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Subaru, Škoda, Toyota, Volkswagen, Volvo a dlaší.

Vítězem se stala novinka od Continentalu Conti WinterContact TS850, druhé místo obsadila značka Miechlin Alpin A4, třetí místo získala značka Dunlop Winter Sport 4D, čtvrtou pozici získala značka Goodyear s dezenem Ultra Grip UG8 a pátou pozici Finská značka NOKIAN WR D3. Těchto pět pneumatik získalo známku velmi dobré doporučení ADACu pro nákup zimních pneumatik. Jako doporučované označuje test tyto pneu v tomto pořadí: Bridgestone Blizzak LM-32, Semperit Speed-Grip 2, Vredestein Snowtrac 3, ESA-Tecar Super Grip 7+, Yokohama W.drive V903A, Fulda Kristall Control HP, Pirelli Winter 210 Snowcontrol Serie 3, Falken Eurowinter HS449, Hankook Winter i*cept RS W442, Uniroyal MS plus 66, Poslední a nedoporučené označil test pneumatiky Syron Everest 1 2

Test zimních pneumatik 2012 v rozměru 205/55 R16:

Značka a dezenMokroSníhSuchoNáledíOpotřebeníPalivoHlučnostCelkově
1.Continental ContiWinterContact TS85064%72%62%70%90%82%45%69%
2.Michelin Alpin A463%71%66%68%90%72%37%68%
3.Goodyear UltraGrip 869%65%61%65%70%66%39%65%
4.Dunlop Sp Winter Sport 4D67%64%61%62%64%72%47%64%
5.Nokian WR D361%65%60%63%60%64%37%61%
6.Bridgestone Blizak LM-3259%62%65%64%70%70%30%59%
7.Vredestein Snowtrac358%57%58%62%70%66%50%57%
8.Semperi Speed-Grip 262%60%56%56%60%72%63%56%
9.Tecar Super Grip 7+58%63%54%65%70%76%46%54%
10.Yokohama W.drive 2 V903A53%54%68%63%80%68%44%53%
11.Fulda Kristall Control HP50%66%59%57%70%68%40%50%
12.Pirelli Winter 210 Snowcontrol serie 356%55%50%60%70%68%37%50%
13.Falken HS449 Eurowinter63%48%65%70%64%66%46%48%
14.Uniroyal MS plus 6666%45%62%60%64%66%50%45%
15.Hankook Winter i*cept RS W44251%44%63%67%64%68%37%44%
16.Syron Everest 10%43%50%57%70%58%26%0%
...Zpět - Testy a novinky